Moda na auta zdalnie kierowane

moda na auta zdalnie kierowane

Od pewnego czasu polski rynek modelarski cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dużych i małych mężczyzn, a także dziewcząt i kobiet. Moda na zdalnie sterowane modele (auta, łodzie, samoloty, drony itp.) trwa i wcale nie zanosi się na to, by w najbliższym czasie bieganie z pilotem za poruszającą się maszyną stało się démodé. Celowo użyłam słowa „model”, a nie zabawka, ponieważ wbrew pozorom różnice między tymi dwoma rodzajami pojazdów jest sporo. Prawda jest taka, że nawet najmniejszy model RC dzieli przepaść od zdalnie sterowanych zabawek dostępnych w marketach czy sklepach z zabawkami.  Zanim zdecydujemy się na zakup określonego pojazdu warto zastanowić się co różni modele zdalnie sterowane od zdalnie sterowanych zabawek.

ZASIĘG

Zasięg radiowy modeli zdalnie sterowanych nie kończy się w długiej połowie salonu, a obejmuje zakres 200-300 metrów. Oznacza to, że nie stanowi on ograniczenia do zabawy.

CZĘŚCI

W razie awarii (lub zwykłej chęci ulepszenia swojego pojazdu) mamy świadomość, że dla pojazdów modelarskich dostępne są wszystkie części zamienne – śrubki, elementy budowy, zębatki, silniki, łożyska, wahacze, opony, koła i inne.  To umożliwia stosunkowo łatwe naprawy. Zwykłe zabawki gdy się zepsują to lądują w koszu.

STEROWANIE

Nie da się porównać jakości sterowania pojazdu modelarskiego do zwykłej zabawki RC. Zasięg i użyte techniki pozwalają precyzyjnie kontrolować jazdę pojazdu. Co więcej, opony i zestrojenie amortyzatorów mają duże znacznie w przypadku właściwości jezdnych i na te parametry można wpływać w szerokim zakresie. Zabawki takich opcji nie posiadają.

PRĘDKOŚĆ

Prędkość modeli hobbystycznych sięga kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Prędkości jazdy zabawek nie da się z tym nawet porównać.

Post Author: Zośka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *