Mała dama, czy może chłopczyca?

mała-dama-czy-może-chłopczyca

Rodzice stroili by swoje córeczki najchętniej w sukienki. Najlepiej jeszcze w cukierkowych kolorach, w kwiatki, falbanki itp. Ale nie wszystkie dziewczynki lubią chodzić w spódniczkach, czy sukieneczkach. Niektóre wolą spodnie i to takie typowo chłopięce – luźne, z kieszeniami, albo ewentualnie jeansy.

Może zamiast lalkami wolą bawić się samochodami – najlepiej samochodami rc, czyli autami zdalnie sterowanymi. Może lubią strzelać z procy, grać w piłkę, chodzić po drzewach i jeździć zdalnie sterowanymi czołgami.

A jakie hobby powinna mieć dziewczynka? Czym powinna się interesować? Szyciem, gotowaniem…? A co jeśli lubi samochody? I na ścianie, zamiast powieszonych plakatów z księżniczkami, wróżkami i kwiatkami, wiszą zdjęcia ze sportowymi autami. Albo może interesuje się piłką nożną i autograf od Lewandowskiego byłby szczytem marzeń.

Każdy z nas ma inne usposobienie, inne zainteresowania. Tym samym, każdy z nas ma inny styl, co innego lubi nosić, w czym innym dobrze się czuje. Dlaczego więc nie pozwolić naszej małej damie na odrobinę luzu. Z resztą gusta się zmieniają, zmieniają się także zainteresowania. I wcale nie jest powiedziane, że z małej „ chłopczycy i łobuziary” nie wyrośnie dobrze ułożona i elegancka kobieta. I odwrotnie – dziewczynka, którą rodzice stroili w śliczne sukieneczki, kiedy podrośnie może będzie wolała nosić glany, luźne swetry i spodnie.

Post Author: Zośka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *