Kim jest stylista i na czym polega jego praca?

kim-jest-stylista-i-na-czym-polega-jego-praca

Stylista/Stylistka to osoba, która doradza oraz kreuje i nadzoruje nowy wizerunek swojego klienta. Pomaga odkryć jego własny styl i podpowiada co nosić, jak się ubierać, jak się uczesać, umalować itd.

Stylista nie tylko musi śledzić najnowsze trendy mody (wręcz nawet je wyprzedzać), ale także samemu musi być kreatywnym. Musi potrafić dobrać odpowiedni strój do wybranych typów sylwetki i urody. Odpowiednie fasony, tkaniny, barwy, printy. A wszystko to w oparciu o indywidualne predyspozycje klienta.

Praca i kompetencje stylisty obejmują szeroką wiedzę z zakresu mody, charakteryzacji, fryzjerstwa, wizażu, czy kosmetyki. Kreatywność, uzdolnienia plastyczne oraz wiedza z psychologii to kolejne atuty osoby pracującej na tym stanowisku. Ponieważ stylista pracuje z ludźmi, powinien cechować się także wysoką kulturą osobistą, łatwym nawiązywaniem kontaktów oraz umiejętnością ich podtrzymywania.

Klientami stylisty mogą być nie tylko celebryci, czy osoby z show biznesu. Z usług specjalisty może skorzystać każdy kto tylko chce dokonać zmiany w swoim wyglądzie, by poczuć się atrakcyjniej i pewniej. Jak twierdzą eksperci – wygląd ma ogromne znaczenie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Po prostu – ludziom ładnym jest w życiu lepiej. A z każdego człowieka to piękno można wydobyć stosując odpowiednie metody wizażu. Choć stare porzekadło mówi „nie szata zdobi człowieka” to jednak na chwilę obecną odgrywa ważną rolę, zwłaszcza przy tak zwanym pierwszym wrażeniu 😉

Post Author: Zośka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *